1 wwwJak każdego roku i tej jesieni w świetlicy opiekuńczo – wychowawczej z programem socjoterapeutycznym działającej przy Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się wyjątkowe święto. Swój dzień obchodził Ziemniak. Okazuje się, że smakuje on o każdej porze roku, ale w swoje jesienne święto, to już szczególnie smacznie. 25 października br. dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicy opiekuńczo-wychowawczej wraz z opiekunami zaprosiły panią wicedyrektor Ewę Wulbach oraz uczniów z zaprzyjaźnionej świetlicy działającej przy SP7 i ich opiekunów na pyszne pieczone pyry z gzikiem. Była to wspaniała okazja do poznania się, ale też zacieśnienia więzi, gdyż to już nasze kolejne wspólne spotkanie.

Sprzyjały temu rozmowy przy stole oraz gry i zabawy integracyjne. Niespodzianką dla wszystkich był występ uczniów ze szkolnego koła wolontariackiego działającego przy Gimnazjum nr 4, którzy przybyli do nas, aby pod kierunkiem swojego opiekuna pani Anny Żmudy-Kuberackiej, zaprezentować swoje wykonanie „Rzepki”. Przedstawienie podobało się wszystkim i wprowadziło w dobry biesiadny nastrój. Uśmiechnięte buzie uczestników spotkania były potwierdzeniem, że tegoroczne Święto Ziemniaka należało do bardzo udanych i wszyscy oczekujemy następnego.