DSC 2056 wwwPierwszy tydzień ferii zimowych grupa uczniów z naszej szkoły, absolwentów, przyjaciół oraz sympatyków spędziła na zimowisku w Poroninie. Opiekę nad uczestnikami sprawowali wychowawcy: p. Jolanta Kołodziej, p. Anna Kaźmierczak, p. Sandra Krell, p. Katarzyna Sikorska oraz p. Jakub Kowalski, dzięki któremu wiele osób opanowało niezbędne umiejętności na stoku. Kierownikiem zimowiska była E. Sikorska. W zimowisku uczestniczyła także grupa harcerzy, która dzieliła się z pozostałymi uczestnikami swoją bogatą obrzędowością oraz troską o najmłodszych uczestników.

Wszyscy świetnie bawili się podczas nauki jazdy na nartach. Byli również tacy, którzy doskonalili swoje umiejętności na snowboardzie. Oprócz codziennej jazdy na nartach czy snowboardzie odbywały się liczne wycieczki, spacery i zajęcia tematyczne. Zwiedziliśmy, m.in. Wadowice, Zamek Dunajec w Niedzicy, Zakopane szlakiem harcerskim, wyciąg narciarski, cmentarz na Brzysku. Sprzyjająca nam aura i piękna, prawdziwie zimowa pogoda sprawiły, że był to wyjątkowy wyjazd dla każdego z 47 uczestników. Zimowisko zorganizowano w oparciu o środki z zadania publicznego na realizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2018.