DSC 6934 www9 czerwca br. na boisku szkolnym odbyła się „Spartakiada Rodzinna”, która została zorganizowana przez członków Stowarzyszenia „Razem dla Jedenastki” oraz Dyrekcję i pracowników Szkoły Podstawowej nr 11. Celem imprezy oprócz promowania aktywności fizycznej była również integracja środowiska lokalnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego pan Marian Herwich, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego pan Alojzy Motylewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska i Wicedyrektor szkoły pani Ewa Wulbach.

Po otwarciu imprezy i wspólnej rozgrzewce wszyscy uczestniczy wzięli udział w przygotowanych grach, zabawach i rozgrywkach sportowych. Dla najmłodszych gości została przygotowana płyta boiska. Znalazły się na niej stacje z różnymi zabawami, a w sali gimnastycznej najmłodsi mieli okazję uczyć się bezpiecznych zachowań na drodze z pomocą autochodzika”. Dla uczniów klas III i ich rodziców na boisku wielofunkcyjnym zostały zorganizowane rozgrywki piłki nożnej oraz w dwa ognie. Uczniowie klas sportowych wraz z rodzicami rozegrali mecze piłki nożnej, ręcznej i koszykowej. Dodatkowo na Miasteczku Ruchu Drogowego można było sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas jazdy rowerem. Na terenie szkoły nie zabrakło miejsca dla przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, którzy oprócz oznakowania rowerów służyli również fachową poradą. Nie zabrakło przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki nim dzieci miały okazję obejrzeć wóz strażacki oraz zmierzyć się z trudem gaszenia pożaru. Szczególnie dla chłopców niezapomnianą atrakcją okazał się pokaz samochodów rajdowych. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miały dzieci z SP11, które wesołym śpiewem i tańcem bawiły gości. Dla ochłody i regeneracji można było zaopatrzyć się w punkcie gastronomicznym. Natomiast na wszystkie pytania i zagadnienia odpowiedzi udzielali dietetyk i ratownik medyczny.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe, okolicznościowe butony.