DSCN9599 KopiowanieW piątek, 11 listopada 2016 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się uroczyste obchody, w których uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Władze miasta, kombatanci, młodzież, samorządowcy złożyli kwiaty w miejscach pamięci narodowej - przy dawnym Konwikcie Arcybiskupim, Domu Katolickim i siedzibie Powiatowej Rady Ludowej – w czasach Republiki Ostrowskiej i powstania wielkopolskiego.

Następnie w Konkatedrze odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta koncelebrowana przez duchowieństwo ostrowskie z udziałem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej pod dyr. Mariana Sikorskiego, Chóru Męskiego Echo pod dyr. Andrzeja Ryłki oraz sztandarów: miasta, organizacji społecznych, jednostek oświatowych i kościelnych. Po raz pierwszy w Konkatedrze zabrzmiały ,,Medytacje na organy na kanwie pieśni Bogurodzica’’ skomponowane przez Andrzeja Henryka Bączyka.
Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Maciej Goliński oraz asysta - Dorota Gustawska i Julia Wesołowska.