P9151472 KopiowanieW sobotę 15 września na ostrowskich Piaskach odbyły się Centralne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego "Sto salw na 100-lecie". Narodowy patronat nad imprezą objął Prezydent RP Andrzej Duda, Bractwa Strzeleckie w Polsce i Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim. O godzinie 13.00 odbyła się polowa msza święta za Ojczyznę, a po jej zakończeniu program artystyczny, składający się z pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Lira oraz Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. Kulminacją obchodów było 100 salw.

W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe bractw kurkowych, harcerzy, straży pożarnej, policji i szkół. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Pascal Urbański, asysta - Kornelia Namysł i Kinga Dekert. Relacja: Paweł Foedke i Roman Paszkowiak, zdjęcia: Paweł Foedke