3 www04 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek, Wiceprezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim Pani Ewa Kusza, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 14 „Maluszek” Pani Renata Jarosz, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 12 „Tęcza” Pani Izabela Hirsa, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Pan Alojzy Motylewski, Przedstawiciel Rady Rodziców Pan Łukasz Garczarek, ksiądz Prałat Sławomir Grześniak, Prezes firmy „Domar” Budownictwo Architektura Pan Stanisław Rześniowiecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzata Lubojańska, Zastępca Dyrektora Pani Ewa Wulbach, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i delegacje uczniów z klas starszych.

W jesiennych barwach w progi SP11 wstąpiło 56 dzieci. Podczas uroczystości zaprezentowały swoje zdolności wokalne, językowe, taneczne oraz ogromną dojrzałość. Od początku na ich twarzach malowała się niezwykła radość. Swój występ dzieci rozpoczęły od uroczystego przemarszu z jesiennymi darami oraz piosenką na ustach. Następnie powitały wszystkich wspólnym tańcem i śpiewem. Z wielkim zaangażowaniem wyrecytowały wiersz kierując słowa do wszystkich zgromadzonych osób. Tańcem i śpiewem opowiedziały o tym co „Maluje jesień”, a posiłkując się parasolkami przegoniły ponure chmury. Na zakończenie z pełną świadomością zaśpiewały, iż „Spacer przez życie zaczynam w szkole”. Podczas drugiej części uroczystości złożyły przyrzeczenie na Sztandar Szkoły. Uczniowie ślubowali, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą szanowali swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, będą kochać swoją ojczyznę i czcić pamięć naszego patrona Mirosława Feriča. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów, którego dokonali: w klasie Ia Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek, w klasie Ib Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzata Lubojańska, w klasie Ic Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Pan Alojzy Motylewski.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali prezent z rąk Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie. Następnie dzieci udały się do sal lekcyjnych gdzie czekały na nich niespodzianki przygotowane przez rodziców.