26 października br. odbył się w naszym mieście 52. Bieg Republiki Ostrowskiej, zorganizowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Klub Sportowy Maraton oraz Klub Sportowy ICE-MAT Team. To jedna z najważniejszych imprez biegowych w naszym mieście. Pogoda tego dnia dopisała. Na ostrowskim rynku zgromadziło się wielu sympatyków biegania. W biegu młodzieżowym, który rozpoczął się o godz. 10.00, wzięło udział około 450 uczniów z  ostrowskich szkół.

Pierwszych emocji dostarczyli nam uczniowie klas czwartych. Sygnał do startu dla tej grupy dała Pani Marlena Maląg, Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Wszyscy uczniowie ostrowskiej Jedenastki dzielnie pokonali wyznaczony dystans. Na szczególne brawa zasłużył Oliver Brzózka, uczeń klasy IV a, który zajął II miejsce i stanął na podium.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Impreza dostarczyła wielu sportowych emocji nie tylko zawodnikom, ale i kibicom.