14 listopada 2015 r. młodzi piłkarze ręczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Batory przy Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim z rocznika 2003 brali udział w Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Szczypiorniaka w Wieluniu. Mieli tam okazję spróbować swoich sił w meczach z drużynami z sąsiednich województw (łódzkiego i opolskiego). W turniejowych zmaganiach brały udział zespoły:

1. UKS Batory Ostrów Wielkopolski
2. SKS Orlik Brzeg
3. MKS I Wieluń
4. MKS II Wieluń
Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. O ich kolejności decydowały zdobyte punkty i bilans bramkowy. Pierwszy mecz z SKS Orlik Brzeg zakończył się wynikiem 13:13. Remis z zespołem prezentującym o wiele lepsze warunki fizyczne spowodował, że szczypiorniści z Ostrowa uwierzyli we własne siły i w każdym meczu grali coraz lepiej. Drugi mecz również dostarczył sporo emocji. Przeciwnikiem ostrowian był bowiem zespół gospodarzy MKS Wieluń. Jednakże po dobrej grze w obronie i ataku lepszymi okazali się piłkarze ręczni z Batorego, wygrywając 16:12. W ostatnim meczu UKS Batory łatwo pokonał drugi zespół MKS Wieluń 27:12. Tak więc Puchar Szczypiorniaka powędrował do Ostrowa.