14 listopada br. w naszej szkole odbyły się Pierwsze Smocze Igrzyska Ostrogrodu w ramach realizacji programu Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki „SMOK”. W turnieju brało udział 7 zespołów: ze Szkoły Podstawowej nr 1,5,6,7,9,11 i Szkoły Podstawowej z Kraszewic. Turniej uroczyście otworzyła Prezes TS Ostrovia Pani Alicja Płóciennik, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej sportowej rywalizacji. System „każdy z każdym” na dwóch boiskach wyłonił 4 najlepsze drużyny: SP Kraszewice, SP nr 1 i SP nr 5 i reprezentację z SP nr 11. Po zaciętej walce najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna z Kraszewic, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1, a trzecie medalowe miejsce zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 11.

Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i medale oraz kalendarz z autografami zawodniczek TS Ostrovia. W przerwie między meczami na dzieci czekały słodkości i napoje chłodzące. Zawody te dla wielu dziewczynek były pierwszym turniejem w życiu, stąd widoczna była olbrzymia wola walki. Rozgrywki będą dla dziewcząt zachętą do dalszej pracy na treningach. Wielkie gratulacje dla dziewcząt z klasy IV b.