20160417 105559 1W dniach 15-17.04.2016 r. w Bydgoszczy odbył się ćwierćfinał Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców o Puchar Prezesa ZPRP, w którym uczestniczyła drużyna KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. W pierwszym dniu zawodów ostrowianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju UKS Iskra Bydgoszcz. Mecz był bardzo wyrównany. Wielokrotnie na tablicy wyników był remis, jednak to bydgoszczanie na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. Po przerwie ostrowianie nie ustępowali pola przeciwnikowi, mimo dużo gorszych warunków fizycznych.

W drugim dniu zawodnicy KPR Ostrovia walczyli na parkiecie z mistrzami województwa zachodniopomorskiego MKS Kusy Szczecin. Ostrowianie rozegrali bardzo dobry pojedynek, przez cały czas kontrolując jego przebieg. Gra całego zespołu zasługuje na pochwałę, ale szczególnie należy wyróżnić Przemysława Grocholskiego w bramce i Macieja Snadnego w polu. W ostatnim dniu zawodnicy spotkali się z zespołem UKS Czarni Żagań. Mecz zakończył się wynikiem 32:25 dla KPR Ostrovia.

Młodzi szczypiorniści z Ostrowa wykazali się niezwykłą walecznością i determinacją. Ambitna i pełna zaangażowania gra przyniosła im upragniony awans do grona 16 najlepszych drużyn w kraju. Na przełomie kwietnia i maja podopieczni trenera Krzysztofa Kaźmierowskiego wezmą udział w turnieju półfinałowym, który odbędzie się w Poznaniu.

Trzon zespołu KPR Ostrovia stanowią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11: bramkarze - Przemysław Grocholski, Adam Kaczmarek, zawodnicy w polu - Mikołaj Ibron, Eryk Kałuża, Dawid Karwik, Mikołaj Łęcki, Kacper Łochyński, Kacper Mendera, Bartosz Pabian, Adam Przeniczny, Maciej Snadny, Maciej Szabliński, Oliwier Szczech, Norbert Warzecha, Krystian Wypyski, Maciej Ziętek oraz Mikołaj Bestian (Szkoła Podstawowa nr 5) i Mikołaj Szych( Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek).