DSC 514321.05.2016 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa UKS Batory. W turnieju wzięło udział pięć zespołów: MKS Wieluń, SKR GZK Włoszakowice, SP Mokronos, MKS Real Astromal Leszno oraz gospodarze – UKS Batory Ostrów Wielkopolski. Rozgrywki turniejowe odbywały się systemem „każdy z każdym”. Po inauguracyjnym meczu pomiędzy zespołami z Leszna i z Mokronosu, który zakończył się remisem 15:15, było wiadomo, że poziom turnieju będzie wyrównany. Ze względu na równą ilość punktów i bramek o drugim i trzecim miejscu decydowały rzuty karne.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – UKS Batory Ostrów Wielkopolski
II miejsce – SP Mokronos
III miejsce – MKS Real Astromal Leszno
IV miejsce – SPR GZK Włoszakowice
V miejsce – MKS Wieluń
W trakcie turniejowych zmagań szczególnie wyróżnili się Wojciech Matuszewski z MKS Leszno, który uzyskał tytuł „Najlepszy zawodnik turnieju”, Przemysław Grocholski z UKS Batory – „Najlepszy bramkarz turnieju”, a tytuł „Najlepszy strzelec turnieju” zdobył Grzegorz Mielcarek z SP Mokronos. Z poszczególnych zespołów wyróżnili się:
Norbert Warzecha – UKS Batory,
Mateusz Leśniak – SP Mokronos,
Krzysztof Łuczak – MKS Leszno,
Daniel Hałupka – SPR Włoszakowice,
Kacper Warzecha – MKS Wieluń.
Wręczenia pucharów, medali oraz nagród rzeczowych podczas oficjalnego zakończenia zawodów dokonali: Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego pani Ewa Matecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska oraz Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Batory pan Roman Matecki.
Nagrody ufundowali: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Skład Opału „Trójka”, Rada Rodziców. Poczęstunek zapewniła Piekarnia Janicki.