Dnia 17.04.2012 na terenie parku Strzeleckiego Bractwa Kurkowego odbyły się XXVII Biegi Przełajowe o Puchar Klubu Olimpijczyka „Olimpijczyk” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wlkp. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. W zawodach brali udział uczniowie klas IV-VI. Dystans młodszych kategorii wiekowych wynosił około: 400 m dla starszych około: 700 m. W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła  zajęły III miejsce, a indywidualnie na podium stanęli następujący uczniowie:

Laura Mazur z klasy IVb zajęła II miejsce,
                    Weronika Waścińska z klasy Va zajęła I miejsce
                    Kamil Dutkiewicz z klasy Vc zajął III miejsce
                    Ada Chmura z klasy VIb zajęla II miejsce
                    Karol Smółka z klasy VIa zajął II miejsce

Zwycięscy każdej z kategorii wiekowej zostali wyróżnieni medalami i dyplomami . Dodatkowo dla zawodników były losowane nagrody niespodzianki. Każdy ze sportowców po zakończonym biegu otrzymał ciepły posiłek oraz dyplom uczestnictwa.