1 grudnia 2012 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Staszica odbyły się Zawody Strzeleckie z Broni Pneumatycznej. W rywalizacji w kategorii szkół podstawowych wzięło udział sześć szkół. Nasi strzelcy spisali się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce. Reprezentacja "jedenastki" składała się z 4 dziewcząt i 7 chłopców. Zawodnicy strzelali z broni pneumatycznej z odległości 8 m do czterech tarcz.

Po rundzie eliminacyjnej do finału zakwalifikowalo się czworo uczniów: Julia Banasiak, Jakub Wieczorek - uczniowie kl. VI b, Mariusz Domeradzki, Daniel Myślicki - uczniowie kl. V c. W klasyfikacji indywidualnej Kuba Wieczorek zajął czwarte miejsce, a Julka Banasiak nieoficjalnie była najlepsza wśród dziewcząt. Wśród opiekunów I miejsce zajął Krzysztof Kaźmierowski.

Podziękowania należą się strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz stworzenie wspaniałej atmosfery (jak co roku).