W przedświątecznej atmosferze odbyło się spotkanie przy opłatku wolontariuszy Hospicjum św. Józefa z władzami miejskimi i powiatowymi, którym bliskie jest dzieło hospicyjne. Honorowymi gośćmi byli Pani Marlena Maląg, Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Lidia Sobócka, Pełnomocnik Prezydenta Miasta do spraw Organizacji Pozarządowych, Pan Andrzej Leraczyk, Przewodniczący Rady Powiatu oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Pan Tomasz Ławniczak, Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego, ostrowskie duchowieństwo.

Gospodarzem uroczystości była Pani Irena Kasprzak, Prezes Ostrowskiego Hospicjum i wolontariusze zaangażowani w pracę z chorymi. Licznie również przybyli przyjaciela oraz dzieci i młodzież ze szkolnych klubów wolontariatu.

„Weź do ręki biały opłatek,
Choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić.
I życz szczęścia całemu światu,
niech się wszystkie serca rozweselą!”