Symbolika Pola Nadziei, które założyliśmy przy naszej szkole 1 października 2010 roku jest niebywała. Otóż  nasz Wolontariat liczy już sobie dziesięć lat. Ukoronowaniem pracy rzeszy uczniów i trójki opiekunów w osobach: p. Krystyny Tomalkiewicz, p. Ewy Wulbach oraz Ewy Sikorskiej jest pierwsze pole Nadziei założone w szkołach podstawowych, ale jedenaste    w naszym mieście. Cieszymy się, że nasz wkład w wolontariat akcyjny został uhonorowany wytypowaniem do inauguracji 7 edycji Pól Nadziei w Ostrowie i trzynastej w Polsce.

Żółty żonkil to międzynarodowy symbol nadziei. Przypomina  o ludziach cierpiących na nieuleczalne choroby, oczekujących pomocy i opieki. Jest znakiem  zwycięstwa poświęcenia i miłości nad egoizmem i śmiercią.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością p. Stanisław Krakowski, zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, p. Irena Kasprzak, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa oraz przedstawiciele  Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, którzy ufundowali nam cebulki kwiatów.  Wszyscy byliśmy świadkami (na razie tylko oczami wyobraźni),  jak żółte cuda…między niebem, a ziemią zakwitły, by nieść nadzieję…