Krajobraz jak z bajki: ogromny park z ośnieżonym trzystuletnim starodrzewem i dostojny, monumentalny pałac. Taki widok ukazał się szczęśliwym oczom naszych dzielnych Wolontariuszy. Znów mieliśmy okazję zrobić coś dobrego dla ludzi w potrzebie. Tym razem były to dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie, dla których zorganizowaliśmy przedświąteczną zbiórkę zabawek, przyborów szkolnych, no i oczywiście…łakoci. W ekspedycji do Konarzewa Wolontariuszom towarzyszyło Szkolne Koło Teatralne, które na tę okoliczność przygotowało przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej.

Nasz teatr wystąpił również w zupełnie nowej roli, a mianowicie, dał koncert piosenek wprowadzających w nastrój pachnącej choinki. Okazało się, że nasi uczniowie to zdolne bestie, dla których nowe wyzwania nie stanowią problemu. Gratulujemy!!! Zostaliśmy, przez gospodarzy, przyjęci szczególnie miło i życzliwie. Czekały na nas dobre słowa oraz kulig w mroźnej krainie otwartych przestworzy. Było to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza, że zorganizowali go specjaliści od hipoterapii, którzy na co dzień prowadzą zajęcia dla chorych dzieci. Żal nam było wyjeżdżać, zwłaszcza, że niektórzy z nas zaprzyjaźnili się z dziećmi z ośrodka. W dowód wdzięczności zaproszono nas również na letni biwak integracyjny z hipoterapią oraz rowerowym zwiedzaniem okolicy. Tego dnia przekonaliśmy się, że warto czasem zrobić coś więcej, a słowo: „dziękuję” nabrało dla nas szczególnego wymiaru. Wróciliśmy szczęśliwi i przekonani o sensie naszych wolontariackich działań…ale nie byłoby nas, gdyby nie nasi hojni uczniowie, rodzice i sponsorzy…Kochani, dziękujemy Wam…to Wy staliście się Ambasadorami Dobroci!!!

Czy nie byłoby lepiej, zamiast tępić zło, szerzyć dobro?

/Antoine de Saint – Exupery/