Już od czterech lat Szkolny Klub Wolontariatu w okresie przedświątecznym organizuje zbiórkę darów dla dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie. Tym razem uczniowie wraz z opiekunami przybyli do naszej szkoły, by wspólnie z naszymi wolontariuszami wysłuchać programu artystycznego, spotkać się z niezwykłym Świętym, który dobro realizuje na co dzień… i radośnie biesiadować. Dzieci wprowadziły nas w nastrój pachnącej choinki. W spotkaniu uczestniczył także zaprzyjaźniony Szkolny Klub PCK z Gimnazjum nr 4 z panią Anną Żmudą-Kuberacką. Przygotowane przez nas niespodzianki sprawiły uśmiech na twarzach gości, a w dowód wdzięczności zaproszono nas na letni biwak integracyjny z hipoterapią oraz rowerowym zwiedzaniem okolicy. W takich chwilach na pustyni samotności i egoizmu zakwitają kwiaty przyjaźni. Tego dnia przekonaliśmy się, że warto czasem zrobić coś więcej, a słowo: „dziękuje” nabrało dla nas szczególnego wymiaru.