Dzięki pomocy pana Philipa Ferič-Methuen udało się nam nawiązać kontakt ze szkołą podstawową w Anglii - RJ Mitchell Primary School. Mieści się ona w Hornchurch, a jej profil doskonale odpowiada charakterystyce naszej szkoły, gdyż ma silne powiązania z lotnictwem. Ciekawsotką dla wszystkich może być fakt, że dwie sale lekcyjne znajdujące się w angielskiej szkole, są nazwane imionami polskich lotników, naszego patrona Mirosława Feriča oraz Aleksandra Gabszewicza. W najbliższym czasie planujemy przeprowadzić telekonferencję z przedstawicielami szkoły, na której zaprezentujemy naszą szkołę, grono pedagogiczne, dyrekcję i uczniów. Zaproponujemy również współpracę, w której uczniowie naszej szkoły będą wymieniać się mailami z uczniami z brytyjskiej szkoły. Będzie to doskonała okazja, aby poćwiczyć język angielski.

W dalszym etapie chcielibyśmy odwiedzić szkołę w Hornchurch. Harcerze ze szczepu SP11, którzy nawiązali kontakt z harcerzami z Londynu, wykorzystają swoją szansę już w te wakacje. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony internetowej http://www.rjmitchellprimaryschool.com