logo

20 czerwca br. odbyły się apele podsumowujące bieżący rok szkolny przygotowane przez klasy 2b i 4a wraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkolna brała udział w pokazie mody wakacyjnej. Uczniowie klasy 2b i 4a nie tylko zaprezentowali najmodniejsze w tym roku kreacje, ale przede wszystkim przypomnieli, jak należy ubrać się na rower, na wycieczkę w góry, do lasu, czy na plażę. Przedstawili także podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Następnie pani Wicedyrektor Ewa Wulbach oraz nauczyciele dokonali podsumowania wyników nauczania i wychowania. Przystąpiono do wręczenia dyplomów i nagród za osiągnięcia w konkursach.

Uczniowie klas 2-8 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o Medal Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11, co było podsumowaniem ich całorocznej pracy nad poprawnym pisaniem i poznawaniem zasad ortograficznych. Pani Wicedyrektor wręczyła dyplomy i medale Mistrzom Ortografii: Ewie Drożak z kl. 2a i Laurze Ratusznej z kl. 3b. W starszych klasach, tegorocznymi Mistrzami Ortografii zostały: Tatiana Konowalska z kl. 5b i Kaja Giernalczyk z kl. 7b.

Uczniowie przez cały rok doskonalili również sprawność rachunkową. Mistrzami Matematyki w Szkolnym Konkursie Matematycznym o Medal Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Feriča w Ostrowie Wielkopolskim zostali: Nikodem Szymura z kl. 1a, Julian Krawczyk z kl. 2a, Filip Będkowskiemu z kl. 3b. Superrachmistrzami na poszczególnych poziomach zostali również: Adrian Łuczak z kl. 4a, Oliwia Drożdżyńska z kl. 5b, Borys Szwałek z kl. 6b, Patryk Maćkowiak z kl. 7b i Bartosz Płonka z kl. 8a.

Pani Zuzanna Stasierska nagrodziła najlepszych czytelników w kl. I-III i IV-VIII. Najlepszym Czytelnikiem Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosław Feriča w roku szkolnym 2023/2024 została Maja Jurek z klasy 2c. Najlepszym Czytelnikiem w klasach IV-VIII została Nadia Aleksandrzak z kl. 4b.

Wręczono także nagrody za ukończenie wyzwania czytelniczego ,,Czytaj z sową!’’. Otrzymali je: Zofia Koczorowska z kl. 3a, Maja Jurek z kl. 2c, Zlata Bubela z kl. 2c, Dawid Janaszkiewicz z kl. 2c, Dominika Janiak z kl. 1c, Mikołaj Klepacz z kl. 1a, Maria Schwarz z kl. 3a, Sayen Suswam z kl. 1c, Cyprian Szczepaniak z kl. 2c.

Uczniowie poznali też zwycięzców konkursu „Sentencje łacińskie – znam, rozumiem, potrafię wykorzystać” – Mikołaj Adamek kl. 6a, Nadia Aleksandrzak kl. 4b i Oliwier Kałowski kl. 7b.

Z kolei pani Emilia Polak ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „The Big Challenge”. W tegorocznej edycji na poziomie klas czwartych najlepszy okazał się Adrian Łuczak kl. 4a, wśród piątoklasistów najlepszy wynik otrzymała Tatiana Konowalska z kl. 5b. W kategorii klas szóstych zwyciężył Nataniel Pyrdoł z kl. 6a, w klasach siódmych Hubert Konieczny z kl. 7a, natomiast wśród ósmoklasistów najlepszym wynikiem może pochwalić się Bartosz Płonka z kl. 8a.

Zostały wręczone także plakietki za 100% frekwencję, a otrzymali je: Maja Torz z kl. 1a, Tymoteusz Wysocki z kl. 1b, Kalina Wesołowska z kl. 2b, Zofia Koczorowska z kl. 3a, Wiktoria Torz z kl. 3a, Laura Ratuszna z kl. 3b.

Apel był również okazją do złożenia podziękowań pocztowi sztandarowemu (Lena Jarosik, Julia Kaźmierczak, Hubert Konieczny, Maksymilian Stęczny, Maja Szczotka i Wiktoria Tworo), który godnie reprezentował szkołę podczas licznych uroczystości miejskich w mijającym roku szkolnym. Podziękowania na ręce uczniów złożyła Pani Wicedyrektor Ewa Wulbach i opiekun pocztu Pan Roman Paszkowiak.

Na koniec Pani Wicedyrektor Ewa Wulbach podziękowała Gronu Pedagogicznemu oraz Uczniom za całoroczny trud i życzyła udanych oraz bezpiecznych wakacji.