logo

18 maja br. w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie XVI edycji konkursu historycznego Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ,,Spacerem w przeszłość” pod hasłem ,,Ostrów miastem trzech religii i trzech narodowości”!

Niezwykle miło nam poinformować, że drużyny uczniów klas starszych, jak i młodszych zdobyły najwyższy wynik wśród wszystkich ostrowskich szkół i otrzymały Złotą Odznakę Młodego Regionalisty! Uczniowie spisali się na medal! W przygotowanie do konkursu nasi młodzi historycy włożyli wiele pracy i czasu. Są to: Pola Wolska, Tatiana Konowalska, Anna Wiącek, Mikołaj Sieradzki, Ignacy Stasierski, Lena Franz, Agnieszka Noculak, Lena Jarosik, Patryk Maćkowiak, Hubert Konieczny i Jakub Litewka.

Uczniowie, biorący udział w konkursowych zmaganiach, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Ponadto nasza szkoła uzyskała tytuł ,,Kuźni Regionalistów 2024”, z czego jesteśmy niezwykle dumni! Brawo!