logo

Zwieńczeniem tegorocznych działań obchodów jubileuszu 40-lecia nadania szkole imienia i prawa posiadania sztandaru był festyn rodzinny zorganizowany 10 maja we współpracy z radą rodziców. Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły - p. Małgorzata Lubojańska oraz p. Elżbieta Barczyńska - przedstawicielka rodziców, witając wszystkich przybyłych i życząc wspaniałej rywalizacji i zabawy. Symbolicznym sygnałem otwarcia imprezy było wypuszczenie w niebo przez Mały Samorząd, dyrekcję i radę rodziców 4. balonów – myśliwców – każdy na jedno 10-lecie obchodów jubileuszu. Do każdego samolotu został doczepiony liścik dla znalazcy z informacją o jubileuszu oraz prośbą o wiadomość zwrotną w przypadku odnalezienia naszych balonów.

W dalszej części imprezy mieliśmy okazję posłuchać przepięknych utworów w wykonaniu naszych absolwentek – Aleksandry Dury, Anny Szałaty, Joanny Rosik, Julii Banasiak i Natalii Świtały. Placem szkolnym tego dnia zawładnęła drużyna cheerleaderek z kl. IIa, b i c, prezentując debiutowy występ z pomponami. W trakcie imprezy mogliśmy również podziwiać niesamowity pokaz grup taekwondo prowadzonych przez p. Mariusz Dumitrescu. Występy artystyczne zamknęła utalentowana grupa dziewcząt z kl. VII b w pokazie umiejętności koszykarskich połączonych z tańcem, synchronizacją i rytmiką, a przede wszystkim świetną zabawą pt. "Basketball Show". Przed sceną główną nie zabrakło cyklicznych animacji, tańców integracyjnych, zabaw harcerskich, spontanicznych zabaw na scenie. Co jakiś czas mogliśmy podziwiać kolejno wypuszczane ręcznie robione i zdobione balony na ciepłe powietrze, stworzone pod okiem p. Małgorzaty Kranz na międzypokoleniowych warsztatach modelarskich.

Sportowy duch towarzyszył nam tego dnia przez cały czas. Przygotowując się do licznych zmagań sportowych, wszyscy chętni wzięli udział w rozgrzewce w formie zumby, prowadzonej przez dziewczęta starszych klas. Następnie uczestnicy zabawy mogli sprawdzić się w konkurencjach sportowych takich jak: bieg oporowy z liną bungee, sprint ze spadochronem, rzut samolotami do celu oraz konkurencji indywidualnej – skok w górę z biciem rekordu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi rzędów organizowane dla kl. I-III, gdzie emocje sięgały zenitu. Ostatecznie zwycięstwo w nich przypadło kl. IIa. Zacięcie walczyli również uczestnicy biathlonu klas starszych, którym bardzo licznie i aktywnie kibicowali najbliżsi. Dopełnieniem rywalizacji sportowych były rozgrywki w piłkę nożną na boisku wielofunkcyjnym oraz siatkówkę na hali sportowej.

Festyn szkolny był wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań i udziału w zadaniach plastyczno-technicznych i manualnych. Uczestnicy mieli do dyspozycji stoiska z modelarstwem minisamolotów, biżuterii oraz decoupage’u. Swoją wiedzę o patronie i szkole mogli sprawdzić w tematycznym kole fortuny, a nagrodę za trafną odpowiedź odebrać na stoisku z figurami balonowymi. Jak na prawdziwy festyn przystało, każdy z uczestników mógł skorzystać z atrakcji takich jak: dmuchane zamki, formowanie dużych baniek mydlanych, zwiedzić policyjny radiowóz, wóz strażacki i spróbować swoich sił w konkurencji gaszenia strażackimi sikawkami. Dopełnieniem imprezy był food truck oraz fotobudka 360.

Festyn w „Jedenastce” to piękny przykład zaangażowania i współpracy całej społeczności naszej szkoły – Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników Obsługi.