logo

24 i 25 kwietnia br. odbyła się XVI edycja Muzealnego Konkursu Historycznego ,,Spacerem w Przeszłość”. O tytuł „Młodego Regionalisty” walczyli uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny z klas 4-5: Pola Wolska, Tatiana Konowalska, Anna Wiącek, Mikołaj Sieradzki oraz klas 7: Lena Franz, Agnieszka Noculak, Lena Jarosik, Patryk Maćkowiak, Hubert Konieczny i Jakub Litewka.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: ,, Ostrów miastem trzech religii i trzech narodowości”. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z zakresu historii i współczesności naszego miasta (wydarzenia z przeszłości, zabytki, kultura i zasłużeni mieszkańcy). Zadaniem specjalnym dla wszystkich uczniów, oprócz Jedenastkowiczów, było przygotowanie plakatu nt. postaci patrona naszej szkoły – ,,Mirosław Ferić- ostrowianin, którego warto lepiej poznać”. Natomiast uczniowie SP11 – zajęli się postacią ,,Czerwonego Barona” - pilota Manfreda von Richthofena.

Nasi uczniowie pięknie poradzili sobie ze wszystkimi konkursowymi zadaniami i wykazali się dużą wiedzą. Na wyniki konkursu będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Uroczyste podsumowanie odbędzie się w Forum Synagoga 18 maja. Trzymamy kciuki!