logo

W mijającym roku szkolnym klasy I-IV uczestniczyły w projekcie, którego celem było odkrywanie tajemnicy Boga, pogłębianie relacji z Nim oraz zrozumienie znaczenia sakramentów.

W ciągu roku podejmowaliśmy różne aktywności, które miały przybliżyć nam aspekty naszej religii. Najważniejszym celem było jednak pielęgnowanie i rozwijanie dobra. Realizując projekt, doświadczyliśmy wielu ekscytujących chwil, a także wzruszających momentów.

Zalety projektu: pogłębienie relacji z Bogiem - uczniowie mieli możliwość lepszego zrozumienia i pogłębienia swojej wiary; wzrost świadomości religijnej - dzięki różnorodnym aktywnościom dzieci nauczyły się więcej o sakramentach i znaczeniu religijnych obrzędów; kształtowanie wartości moralnych - projekt przyczynił się do rozwijania w uczniach wartości takich jak: dobroć, szacunek i empatia; zacieśnienie więzi społecznych - wspólne działania i zadania sprzyjały integracji klasy i budowaniu więzi między uczniami; rozwój kreatywności - zadania wymagające twórczego podejścia, wspierały rozwijanie wyobraźni i zdolności artystycznych dzieci.

Mamy nadzieję, że w nadchodzących latach projekt będzie się rozwijał, angażując jeszcze większą liczbę uczniów i rodziców. Wierzymy, że zdobyte doświadczenia będą fundamentem do budowania głębszej wiary i silniejszych relacji społecznych. Chcielibyśmy również, aby nasza wspólnota szkolna jeszcze bardziej zacieśniła swoje więzi poprzez wspólne działania na rzecz dobra i miłości bliźniego.

Warunkiem uzyskania certyfikatu było wykonanie 9 z 20 wymaganych zadań. Udało się zrealizować założenia projektu!