logo

8 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Brodala i Gabriela Łuczak z klasy 3a oraz Filip Będkowski z klasy 3b.

Jednym z zadań konkursowych było przygotowanie książki tematycznej w formie lapbooka. Należało w niej zamieścić treści związane ze zdrowym odżywaniem, aktywnością fizyczną i bezpieczeństwem. Drużyny biorące udział w konkursie, mogły dostarczyć tylko jedną pracę wykonaną przez trzyosobowy zespół uczniów pod kierunkiem nauczyciela. Pozostałe zadania realizowane w dniu konkursu polegały na odpowiadaniu na pytania, rozwiązywaniu rebusów i zagadek związanych z tematyką zdrowia.

Komisja złożona z przedstawicieli Sanepidu oraz pielęgniarki szkolnej po ocenie wszystkich prac przyznała drużynie z naszej szkoły zaszczytne pierwsze miejsce.

Opiekunem zespołu była pani Natalia Michalska.