21 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował atrakcje dla całej społeczności szkolnej. Wymiana miłych zwrotów zerwanych z „drzewka życzliwości”, wspólne zdjęcia w fotobudce i tematyczne gry planszowe oraz karty pracy i wykreślanki, były wspaniałym akcentem okraszającym szkolną rzeczywistość! Z inicjatywy Pani Moniki Krawczyk-Andruszkiewicz uczniowie i pracownicy otrzymywali przy wejściu do szkoły plakietki przypominające o tym ważnym dniu, a na korytarzach mogli pobrać dla siebie ,,miłe kupony’’ oraz zapoznać się z gazetką i cytatami na temat Dnia Życzliwości.

Celem podejmowanych działań było stworzenie okazji i przestrzeni do tego, aby dzieci mogły okazać sobie życzliwość, powiedzieć miłe słowo, poświęcić chwilę refleksji nad tym, dlaczego warto był dobrym i empatycznym człowiekiem!