logo

30 kwietnia br. uczniowie klas 2a, 2c oraz 5b zatrzymali na chwilę nasz pęd i przygotowali uroczyste akademie poświęcone świętom majowym: Świętu Narodowemu Trzeciego Maja oraz Świętu Flagi.

Występujący, prezentując spektakle słowno-muzyczne, odwołali się do najważniejszych wartości: Narodu, Ojczyzny i Wolności. Niezwykle uroczyście zabrzmiały dziś hymny - państwowy i szkolny, a „Katechizm Polskiego Dziecka” Władysława Bełzy skłonił do refleksji niejednego Jedenastkowicza.

Klasa 5b zadała kilka fundamentalnych pytań, podkreślając, że pamięć o historii i dokonaniach narodu buduje jego przyszłość. Całość okrasiły występy niezawodnego chóru „Jedenastka”!

Po części oficjalnej głos zabrały: pani dyrektor Małgorzata Lubojańska oraz pani wicedyrektor Ewa Wulbach, życząc dzieciom pięknej, słonecznej majówki, podczas której nie zabraknie czasu na refleksję o tym, co świętujemy!

„Vivat Maj, 3 Maj!”