Drodzy Partnerzy!

Przesyłamy Wam ciepłe pozdrowienia z Czech, gdzie obecnie doświadczamy trzeciej fali epidemii koronawirusa.

Niestety, po długiej przerwie świątecznej nasze szkoły są zamknięte dla większości uczniów. Tylko uczniowie klas pierwszych i drugich chodzą do szkoły, a pozostali uczestniczą w zajęciach zdalnych z wykorzystaniem programu Google Classroom. Liczba zakażonych osób wciąż rośnie i osiągnęła już najwyższy - piąty stopień zagrożenia epidemicznego. W rezultacie, pandemia koronawirusa zatrzymała na jakiś czas wszystkie projekty, które prowadziliśmy z naszymi zagranicznymi partnerami.

Obecnie nie wiadomo, kiedy wrócimy do szkoły ani na jak długo. Już po raz drugi w tym roku szkolnym pracujemy w domu. W grudniu uczniowie szkół podstawowych wrócili do szkół i mogli w pełni realizować zajęcia w trybie stacjonarnym, natomiast uczniowie placówek ponadpodstawowych pracowali w trybie hybrydowym, w którym łączyli naukę stacjonarną i online. Niestety, zaraz po świętach sytuacja w kraju drastycznie się pogorszyła, a liczba zakażonych wzrosła. Dlatego nasz rząd zdecydował o przywróceniu nauki na odległość. Wszyscy liczymy, że sytuacja poprawi się w niedalekiej przyszłości i będziemy mogli wznowić naszą współpracę.

Miejmy nadzieję, że rok 2021 okaże się lepszym od 2020 oraz, że wszystko wróci do normalności, a my będziemy szczęśliwsi.

Z niecierpliwością oczekujemy na dalszą współpracę z Wami i liczymy na szybkie spotkanie.

Życzymy dużo zdrowia i sił dla wszystkich.

Szkoła Podstawowa z Sokolov, Czechy.